Nr.20 (440) oktobris 2018

Nav noslēpums, ka no grāmatvežiem pēdējā laikā tiek prasīts arvien vairāk. Tam ir jāpilda nevien savi tiešie grāmatvedības uzdevumi, jāseko vairākām reformām un grozījumiem, bet arī jābūt spējīgam parūpēties par visas sabiedrības interesēm, jo viņš ir vistuvāk uzņēmuma vadības veiktajiem darījumiem un nodomiem. Tādēļ pievērsiet, lūdzu, IKARA KUBLIŅA Agneses Rudzītes intervijai par to, kas gaida grāmatvežus tuvākajā un tālākajā nākotnē. Kādā veidā grāmatvežiem būtu jāpilnveidojas – nākotnes problēma, bet tas skars visus.
Nākamā tēma, kas attiecināma uz Latvijas iedzīvotājiem, tajā skaitā uz grāmatvežiem – veselības aprūpe. No malas viss izskatās ļoti forši, raksta MAIJA GREBENKO. Valsts tiešām apmaksās minēto aprūpi, lai gan vieniem vairāk, citiem – mazāk. Protams, visu-visu saņems personas, kuras veic sociālas iemaksas un īpašs valsts aizsargājamais saraksts (21 grupa). Pārējiem būs jāatver savi maciņi, un, sākot ar 2020. gadu, – tas maksās 5% no minimālas algas… Reāla situācija ir tāda, ka ārstu ir tik, cik ir, un saņemot arī lielākas algas, tie nestrādās 24 stundas diennaktī.
JOLANTA BRILTE turpina iepriekšējā žurnāla numura brīnišķīgo materiālu par MK noteikumu Nr. 558 “Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kartība”. Raksts ir papildināts ar praktiskiem piemēriem (ar visiem pielikumiem). Ceram, ka tas jums noderēs!
Ar savu pieredzi, apmeklējot ekonomisko forumu Korejā, kur, kā katru gadu, pulcējās pāris tūkstošu gaišu nodokļu prātu no visas pasaules, vieglā, asprātīgā tonī dalās JĀNIS TAUKAČS. Autors uzskata, ka Koreja noteikti pelnījusi, lai tūdaļ pēc olimpiskajām spēlēm uzņemtu arī citus lielos forumus. Raksturojot korejiešus, kas ar smagu darbu pēc tik postoša kara spējuši ne vien atjaunot pilsētu, bet arī būt starp līderiem tehnoloģiju u.c. jomās. Piemēram, Seulas atjaunošanai korejieši prasmīgi izmantoja dažādus nodokļu atvieglojumus, lai stimulētu pilsētnieku pārcelšanos uz iepriekš neapgūtu zemi ārpus pilsētas. Tomer īpaši uzsverot nodokļu administrācijas kontroles lomu, autors pievērš uzmanību visās valstīs ritošajiem pasākumiem nodokļu bāzes mākslīgas samazināšanas novēršanas procesiem.
Turpinām publicēt informāciju, ko sniedz LRGA speciālisti ANDREJS PONOMARJOVS un KRISTA ZINAĪDA REINBERGA: Iekšējās kontroles sistēma Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma prasību ievērošanai ārpakalpojuma grāmatvežiem. Materiālā apkopoti aktuālie šīs tēmas momenti, ko pašiem grāmatvežiem patstāvīgi būtu grūti izveidot. Bet pilnveidošana vienmēr ir iespējama, īpaši tad, ja ir paraugs!
Uz lasītāja jautājumu par namu apsaimniekotāja PVN priekšnodokli atbild eksperte INA SPRIDZĀNE. Saņemsiet arī atbildes uz jautājumu par iespēju mainīt IIN likmi, ko nodrošina EDS no š.g. 1. oktobra, par izdevumu kompensāciju ārvalstu komandējumā un PL kartējo un kapitālo remontu.